Znany poseł: Wstrzymanie 500 plus dla niezaszczepionych

Posłowie z każdej partii głowią sie, jak namówić Polaków do szczepienia i powstrzymać lub przynajmniej ograniczyć rozmiary czwartej fali. Tomasz Lenz z KO ma pomysł.

Fot. Warszawa w Pigułce

W „Debacie Tygodnia” w Polsat News poseł KO przekonuje, by wstrzymywać świadczenie 500 plus dla wszystkich, którzy nie postanowią się zaszczepić.

„Trzeba zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną, 500 plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne – te osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić – dla swojego dobra” – powiedział Tomasz Lenz. Jego zdaniem należy też rozważyć wprowadzenie obowiązku szczepień.

Rząd od dawna myśli nad rozwiązaniami profrekwencyjnymi. Niestety, pomimo startu loterii i kampanii ze znanymi osobami, frekwencja ciągle spada. Niektóre punkty już są zamykane ze względu na niską frekwencję. Mimo, że w niektórych sondażach chęć szczepienia wyrażało nawet 70 proc. Zaszczepionych dorosłych Polaków jest nieco ponad połowa. Według najnowszych danych z niedzieli, w pełni zaszczepionych zostało 16 211 976 osób, a przynajmniej pierwszą dawkę otrzymało 17 742 406 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c