Znany youtuber stanie dziś przed sądem. Grozi mu do ośmiu lat więzienia

Dziś po raz pierwszy przed sądem stanie „Kamerzysta”, znany polski youtuber. Mężczyzna w jednym ze swoich filmów upadlał niepełnosprawnego intelektualnie chłopaka. Teraz odpowie za swoje czyny.

Fot. Warszawa w Pigułce

Łukasz W, znany jako „Kamerzysta”, wraz z dwójką innych oskarżonych po raz pierwszy stanie przed sądem. Rusza proces jednego z najbardziej znanych  w Polsce youtuberów. Jego kanał jest szczególnie popularny wśród najmłodszych. W sumie profil „Kamerzysty” śledziło ponad trzy miliony użytkowników.

Chodzi o głośną sprawę, kiedy to w jednym ze swoich filmów youtuber upadlał niepełnosprawnego intelektualnie 18 letniego chłopaka. Początkowo zgodził się on na nagrywanie, jednak na zupełnie innych zasadach. Miał też otrzymać za to wynagrodzenie w kwocie 10 tysięcy. Dostał jedynie 300 złotych.

Nagranie trafiło do sieci, usunięte zostało dopiero po kilku dniach, kiedy wywołało falę oburzenia internautów. Jak później tłumaczył oskarżony, nie wiedział nic o niepełnosprawności swojej ofiary. Teraz grozi mu nawet osiem lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c