Znęcał się nad żoną, groził jej śmiercią. W końcu sięgnął po siekierę

Policjanci z komisariatu w Halinowie zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o znęcanie się nad żoną, i grożenie jej śmiercią. Mężczyzna zniszczył również siekierą drzwi i okno domu.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

Funkcjonariusze z Komisariatu w Halinowie zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Halinowie, gdzie zgłoszono, że mąż jest agresywny, grozi swojej żonie, niszczy mienie i próbuje dostać się do środka domu.

Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie zastali agresywnie zachowującego się mężczyznę, który chwilę wcześniej zniszczył siekierą drzwi i okno domu. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać  policjantom, jednak mundurowi błyskawicznie obezwładnili 32-latka, a w dalszej kolejności zatrzymali w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze w rozmowie z rodziną ustalili, że mąż od około 5 lat znęca się nad żoną, ponadto groził jej śmiercią i niszczył domowe mienie. Straty oszacowano na około 3 tys. złotych. Dzielnicowy wdrożył działania związane z procedurą Niebieskiej Karty. Żona agresywnego mężczyzny została otoczona opieką i udzielono jej wszelkich informacji aby pomóc kobiecie w jej trudnej sytuacji.

Śledczy zebrali materiał dowodowy w tej sprawie. Dzięki wykonanym przesłuchaniom, przeprowadzonemu wywiadowi środowiskowemu, policjanci przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty karne: znęcania się nad żoną, gróźb karalnych i zniszczenia mienia. Zwrócili się także z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury, wskutek czego podejrzany, 32-letni mieszkaniec Halinowa, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym czekając na sprawę karną.

Funkcjonariusze przypominają, że przestępstwo znęcania się nad rodziną lub bliskimi, jest ściągane z urzędu i jest zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a w szczególnych przypadkach gdzie mamy do czynienia ze śmiercią ofiary do 12 lat!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.