Znęcał się nad żoną. Ma policyjny dozór i nakaz opuszczenia mieszkania

Obowiązek stawiania się w komendzie na Pradze Północ dwa razy w tygodniu, nałożył prokurator na 39-letniego mieszkańca dzielnicy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów po niepokojącym zgłoszeniu od jego żony. Kobieta wyznała, że mężczyzna znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Teraz jej mężowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Policjanci z Pragi Północ zatrzymali 39-latka po tym, jak jego żona zgłosiła, że mężczyzna się nad nią znęca. Kobieta wyznała, że mąż groził jej pozbawieniem życia. Z przeprowadzonych przez policjantów ustaleń wynika, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków wszczynał awantury domowe, w trakcie których szarpał zgłaszającą, popychał, wyzywał i poniżał. Kobieta wyznała, że boi się, że mąż w końcu spełni swoje groźby.

Mundurowi podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.

39-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty za znęcanie się nad osobą najbliższą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru Policji i zobowiązał go do zgłaszania się w miejscowej komendzie dwa razy w tygodniu. Dodatkowo mężczyzna musi opuścić wspólnie zamieszkiwany z żoną lokal. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Zareaguj!
Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy.

Całe szczęście coraz więcej ofiar przemocy domowej szuka dla siebie pomocy i wie, do kogo się po nią zwrócić. Domowi oprawcy nie mogą zaś czuć się bezkarni myśląc, że przestępstwo „czterech ścian” pozostanie tylko rodzinną tajemnicą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c