Znikną godziny dla seniorów! Ale tylko na jeden dzień!

Jak wynika z rozporządzenia Rady Ministrów przyjętego wczoraj, godziny dla seniorów wyjątkowo nie będą obowiązywać w Wigilię. Oznacza to, że każdy będzie mógł tego dnia zrobić zakupy w godzinach 10-12. 

Wczoraj zostało opublikowane rozporządzenia Rady Ministrów, które ma regulować zasady życia społecznego w ciągu najbliższych tygodni. Jak wynika z informacji, godziny dla seniorów wciąż z nami zostaną. Jest jednak jeden wyjątek, a mianowicie Wigilia. Tego dnia każdy będzie mógł skorzystać z ofert sklepów, również w godzinach między 10 a 12. Wszystkie sklepy 24 grudnia pozostaną otwarte do godziny 14:00.

Temat godzin dla seniorów wzbudza wiele kontrowersji. Zarówno sklepy, jak i konsumenci nie są zadowoleni z takiej decyzji. Wiele placówek skarży się, że w tym czasie w sklepie są pustki, seniorzy i tak nie przychodzą a osób młodszych nie mogą wpuścić. To powoduje duże straty, również finansowe.

W rozporządzeniu zwrócono również uwagę na ilość osób podczas spotkania świątecznego. Ograniczona jest liczba gości do 5. Od 28 listopada hotele będą czynne jedynie dla osób podróżujących służbowo i pracowników służby zdrowia. Wyciągi narciarskie pozostaną otwarte.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c