Zniknęła nielegalna reklama na pl. Konstytucji. „Sąd I instancji dokonał wadliwej oceny”

Naczelny Sąd Administracyjny uchylił postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tym samym wstrzymanie rozbiórki reklamy nie powiodło się i ostatecznie zniknęła ona z pl. Konstytucji.

Fot. Wojciech Wagner / Facebook

Fot. Wojciech Wagner / Facebook

Wojciech Wagner, Naczelnik Wydziału Estetyki i Przestrzeni Publicznej poinformował o wyroku NSA w sprawie reklamy umieszczonej na pl. Konstytucji.

„Prezentowany przez Spółkę (Hotele Warszawskie Syrena Sp. z o.o. – przyp. Wojciech Wagner) pogląd o funkcji zabezpieczającej reklamy wielkopowierzchniowej przeczy zasadom logicznego myślenia i nie znajduje potwierdzenia w materiale zgromadzonym w aktach sprawy.” – napisał w uzasadnieniu wyroku sędzia Grzegorz Czeriński – „W związku z tym należało uznać, że wskazane przez Spółkę zagrożenie życia, zdrowia i mienia związane z demontażem siatki osłaniającej (reklamy) w istocie nie występuje. Zatem przesłanki z art. 61 par. 3 P.p.s.a. warunkujące wstrzymanie zaskarżonej decyzji w realiach niniejszej sprawy nie wystąpiły. Sąd I instancji dokonał wadliwej oceny okoliczności wynikających z akt sprawy co doprowadziło go do niewłaściwego zastosowania art. 61 par. 3 P.p.s.a. i wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.”

Wojciech Wagner przypomina, że w sprawę zaangrazowane były aż cztery intytucje publiczne: PINB, WINB, WSA i NSA. Dzisiaj reklama ostatecznie zniknęła z krajobrazu pl. Konstytucji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.