Zobaczcie, jak będzie wyglądał Fort Włochy po rewitalizacji!

1

Ratusz Włoch opublikował wizualizacje Fortu Włochy po rewitalizacji. To odpowiedź na coraz częstsze pytania o ten obiekt. Remont trwa już od 2008 roku. Nie wiadomo kiedy się zakończy. Wszystko zależy od pieniędzy. Na razie wydano 3,5 mln zł. Potrzeba jeszcze 8 mln. Część kwoty jest zagwarantowana, ale resztę władze chcą uzyskać z funduszy europejskich.

– Pokazujemy kierunek, w którym chcemy, by rozwijał się Fort Włochy. Tak, by przywrócić mu jego historyczną formę, a także dostosować go do funkcji rekreacyjno-sportowej. Nie jest to jeszcze ostateczny projekt – tłumaczy Katarzyna Piwkowska z urzędu dzielnicy Włochy.

Przygotywywane są także wizualizacje wału głównego i alejki w fosie. Do końca przyszłego roku zakończy się jeszcze: rekonstrukcja części placu przed koszarami, remont elewacji i kazamatów koszar, budowa oświetlenia, rekonstrukcja wału głównego i fosy oraz wykonanie w niej alejki.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.