"Zostawcie nam tęczę!" Protest przeciwko przeniesieniu instalacji poparło ponad 11 000 osób

Z końcem roku wygasa umowa na użyczenie terenu pod „Tęczę”. Instalacja miała zostać przeniesiona do „jednej z najbardziej poważanych instytucji kultury”, jednak znalazła się spora grupa obrońców, która prosi miasto o pozostawienie jej w obecnej lokalizacji.

„Tęcza” na Placu Zbawiciela. Fot. Warszawikia

„Apelujemy o pozostawienie naszej ukochanej Tęczy na Placu Zbawiciela w Warszawie! Naszym zdaniem Tęcza nie zasługuje na zamknięcie w placówce kulturalnej od 2016 roku – jak to się planuje. Nie wykluczamy umówienia się na demonstrację, względnie zaproponujemy tutaj inne formy obywatelskiego protestowania.” – czytamy w petycji zamieszczonej na popularnym portalu społecznościowym. – „Doceniamy wysiłki Instytutu Mickiewicza i Miasta Warszawy by chronić i dbać o Tęczę, szanujemy wolę i prawo do decydowania o Tęczy jej autorki. Jak rozumiemy, doszło do poufnego porozumienia co do jej ochrony, a następnie przeniesienia. Ale jesteśmy jeszcze my…!!!” – dodają organizatorzy protestu.

Inicjatorzy akcji proszą również o referendum lub konsultacje w tej sprawie. Pod protestem podpisało się dotychczas ponad 11 300 osób.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]