Zrobili sobie nielegalne lokum przy samej kolumnie Zygmunta!

W niedzielę, 19 listopada, strażnicy miejscy z dzielnicy Stare Miasto przeprowadzili nietypową interwencję. Podczas rutynowej kontroli okolic murów staromiejskich, natrafili na włamanie do pomieszczenia znajdującego się pod historycznym mostem gotyckim przy Placu Zamkowym.

Fot. Straż Miejska

Około 11:00, przechadzając się w pobliżu mostu, strażnicy zauważyli niepokojące dźwięki. „To było coś nietypowego dla tego miejsca, postanowiliśmy to zbadać” – relacjonowała jedna ze strażniczek biorących udział w akcji. Funkcjonariusze zauważyli, że drzwi do pomieszczenia są otwarte, a kłódka została sforsowana. Po wejściu do środka zastali dwóch mężczyzn w wieku 43 i 39 lat, którzy wydawali się mieszkać tam od kilku dni. Jeden z nich pił piwo, drugi przygotowywał śniadanie. Obaj przyznali, że pochodzą z województwa mazowieckiego.

Strażnicy stwierdzili, że w pomieszczeniu doszło do dewastacji instalacji elektrycznych, z których nielegalnie pobierano prąd. Wewnątrz znaleziono również pojemniki z farbą, a ściany były częściowo pomalowane. Na miejsce wezwano policję oraz przedstawiciela Zarządu Terenów Publicznych, który ocenił rozmiar szkód. Dwaj mężczyźni zostali przekazani w ręce policji.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]