10 dzieci zarażonych wirusem A/H1N1. Najmłodsze ma 8 miesięcy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w m.st. w Warszawie wydał komunikat w którym potwierdził, że na terenie stolicy doszło do 10 zakażeń dzieci wirusem świńskiej grypy. Jedno dziecko jest nadal hospitalizowane.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Od dnia 01.01.2016r. do dnia 16.02.2016r. na terenie m.st. Warszawy zdiagnozowano i zarejestrowano 10 przypadków zakażenia wirusem grypy A/H1N1.” – informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny – „Grupę tę stanowią dzieci w wieku od 8 m-ca do 7-go roku życia, w tym 6-ciu chłopców i 4 dziewczynki. Zgłoszenia zachorowań napłynęły z dwóch warszawskich szpitali. Wszystkie zgłoszenia potwierdzone są dodatnim wynikiem laboratoryjnym przesłanym przez laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Dziewięcioro z dziesięciorga dzieci wypisanych zostało do domów, jedno nadal jest hospitalizowane.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.