10-letnie dziecko zadzwoniło i zgłosiło zaginięcie. „Konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego”

Po rozmowie z 10-letnim dzieckiem, służba dyżurna z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie pilnie wszczęła działania poszukiwawcze za zaginionym 23- latkiem. Policyjne załogi, oraz druhowie straży pożarnej przeczesywali między innymi okoliczne lasy i łąki. Mężczyznę odnaleźli dwaj dzielnicowi z Piaseczna. Konieczna była interwencja pogotowia ratunkowego, która zabrała odnalezionego do szpitala.

Fot. Shutterstock

Policjanci służby dyżurnej z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymali informację telefoniczną od 10-letniego dziecka. Przekazana wiadomość spowodowała postawienie w gotowości kilkunastu policjantów prewencji, pionu kryminalnego oraz kobiecą załogę z posterunku w Zalesiu Górnym.

O wsparcie poproszono również druhów z Państwowej Straży Pożarnej. Chodziło o zaginięcie 23- letniego mężczyzny mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, ponieważ udzielone przez dziecko relacje świadczyły o realnym zagrożeniu życia.

Przeszukane zostały okolice miejsca zamieszkania, a także zarośla i tereny leśne. I właśnie w głębi lasu dwaj dzielnicowi z Piaseczna mł. asp. Michał Malinowski i mł.asp. Grzegorz Dębski odnaleźli zaginionego. Policjanci wyprowadzili go z lasu i oddali w ręce przybyłej już na miejsce załodze pogotowia ratunkowego, które zabrało mężczyznę do szpitala. Postawa 10-letniego dziecka była wzorowa.

Przypominamy, że policyjnym mottem „Pomagamy i Chronimy” kierujemy się w naszej codziennej służbie.

Źródło: nadkom. Jarosław Sawicki/mb


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c