100 uchodźców na kwartał. „Jest związek pomiędzy aktami terrorystycznymi, a napływem imigrantów do Europy.”

Tragiczne wydarzenia w Brukseli zbiegły się w czasie z deklaracją dotyczącą przyjęcia uchodźców do naszego kraju. Pierwszych 100 osób trafi do ośrodka w Podkowie Leśnej Dębaku, oddalonego od Warszawy o niecałe 30 km. Nie wiadomo jednak czy rząd w całości nie wycofa się z wcześniejszych deklaracji.

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Byłaby to sytuacja bezprecedensowa, ale nie niemożliwa. Jeżeli weźmiemy pod uwagę ostatnie wydarzenia w Paryżu i Brukseli, scenariusz taki staje się coraz bliższy. Jak powiedział Mariusz Błaszczak, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na dzisiejszej konferencji prasowej: „Jest związek pomiędzy aktami terrorystycznymi, a napływem imigrantów do Europy.” Dodał, że wielokrotnie wypowiadał swoje obawy publicznie, ale inni ministrowie (z innych krajów – dop. redakcja) nie popierali jego stanowiska.

Póki co umowa jest wiążąca i zgodnie ze scenariuszem, Polska przyjmie 100 uchodźców na kwartał. Pierwsze kandydatury zostały już przedstawione Urzędowi ds. Cudzoziemców, które ma przeprowadzić procedury sprawdzające.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c