100 lat Żoliborza w Warszawie. Wycieczka [ZA DARMO]

8 kwietnia 1916 roku dekretem generał-gubernatora Hansa von Beselera do Warszawy przyłączono nowe tereny, dzięki czemu miasto zwiększyło swoją powierzchnię prawie czterokrotnie.

fot. Facebook

fot. Facebook

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w Warszawie zupełnie od podstaw powstawały kolejne dzielnice. Architekci i urbaniści snuli i kreślili zupełnie nowe plany, które częściowo udało się zrealizować.

Dokładnie 6 dni przed setną rocznicą przyłączenia Żoliborza do Wielkiej Warszawy odbędzie się wycieczka po Żoliborzu. Będzie na niej można zobaczyć jak kiedyś wyglądał i zmieniał się dzisiejszy Żoliborz.

Kiedy?

2 kwietnia 2016 roku (sobota) o godz. 12:00 przed wejściem do Parku Żeromskiego od strony pl. Wilsona (pod Aliną).Spacer poprowadzi Bartek Wancerz.

Za udział w wycieczce nie jest przewidziana żadna opłata, jeżeli natomiast uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c