1000 plus nie dla samotnych rodziców? Są wątpliwości

Czy 12 tys. zł na dziecko będzie obowiązywało także samotnych rodziców? Pojawiły się wątpliwości. Jest odpowiedź resortu.

Fot. Pixabay

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy zwany potocznie 1000 plus pozwoli rodzicom dzieci w wieku 12-36 miesięcy na posłanie dziecka do żłobka czy znalezienie opieki. Pojawiły się jednak wątpliwości, bowiem w opisie znalazła się zapis o rodzinie.

„Według projektu przepisów, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy będzie przysługiwać na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku od 12 do 36 miesiąca życia w maksymalnej wysokości 12 tysięcy złotych na dziecko. Rodzice podejmą decyzję, czy chcą wypłacać środki przez rok w wysokości 1 tys. miesięcznie, czy po 500 zł przez 2 lata” – brzmi komunikat MRIPS.

Czy rzeczywiście, zgodnie z powyższym komunikatem 12 tys. zł otrzymają tylko rodzice pozostający w formalnym związku małżeńskim? Okazuje się, że nie.
„Nie przewiduje się żadnych ograniczeń w uprawnieniu do rodzinnego kapitału opiekuńczego ze względu na stan cywilny rodziców ubiegających się o to świadczenie” – odpowiedziało ministerstwo na pytanie dziennikarzy Radia ZET. Oznacza to, że z programu będą mogli skorzystać również samotni rodzice i rodzice pozostający w nieformalnym związku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c