101 tys. pojazdów na Łazienkowskim w ciągu doby. ZDM: odciążył inne mosty

Most Łazienkowski znów w czołówce najbardziej popularnych przepraw. Po jego otwarciu aż o 1/3 spadło natężenie ruchu na mostach Poniatowskiego i Świętokrzyskim.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

ZDM zmierzył dobowe natężenie ruchu pojazdów w październiku i listopadzie. Różnice są bardzo wyraźne – 28 października otworzyliśmy po odbudowie most Łazienkowski. Teraz wiemy, jak wpłynęło to na ruch na wszystkich przeprawach.

Niemal natychmiast po otwarciu kierowcy wrócili na most Łazienkowski. Znów zajmuje on 3. miejsce w rankingu przepraw – w ciągu doby przejeżdża nim ponad 101 tys. pojazdów. Więcej jest tylko na moście Grota-Roweckiego (162 tys.) i Siekierkowskim (113 tys.). Na tym ostatnim natężenie ruchu spadło jednak w ciągu miesiąca o 23 proc. – w październiku jeździło tędy ponad 147 tys. pojazdów na dobę.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Jeszcze większą ulgę odczuły dwa śródmiejskie mosty: Świętokrzyski i Poniatowskiego. Po otwarciu mostu Łazienkowskiego ruch na obu tych przeprawach spadł aż o 36 proc. To ponad 42 tys. pojazdów mniej. Niewielkie spadki odnotowaliśmy również na moście Śląsko-Dąbrowskim (o 4 proc.) i Gdańskim (o 8 proc.). W porównaniu z październikiem pojazdów przybyło na dwóch przeprawach na północy Warszawy: moście Skłodowskiej-Curie (wzrost o 4 proc.) i Grota-Roweckiego (wzrost o 2 proc.).

Otwarcie mostu Łazienkowskiego przyczyniło się do wzrostu ogólnej liczby pojazdów przekraczających codziennie Wisłę. Podczas gdy natężenie ruchu na Łazienkowskim przekroczyło 100 tys. pojazdów na dobę, z pozostałych przepraw „ubyło” tylko 80 tys. Łączna liczba pojazdów na mostach wzrosła z 569 346 w październiku 2015 do 594 196 w listopadzie.

W 2014 r. średnie natężenie na mostach wynosiło 553 194 pojazdów na dobę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.