11 listopada – Bieg Niepodległości i Zgromadzenia [UTRUDNIENIA][MAPKA]

W dniu Święta Niepodległości wystartuje XXVII Bieg Niepodległości i przejdzie defilada rekonstruktorów w historycznych mundurach.

fot. Facebook/infoulice

fot. Facebook/infoulice

W Święto Niepodległości, 11 listopada, po południowych uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza, z pl. Piłsudskiego wyruszy defilada historyczna, w której przemaszeruje ponad 400 rekonstruktorów w mundurach dawnych formacji wojskowych i będzie jechało 13 pojazdów wojskowych. Rekonstruktorzy ruszą z pl. Piłsudskiego, dalej przejdą Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie odbędzie się piknik.

Natomiast XXVII Bieg Niepodległości wystartuje o godz. 11.11 w al. Jana Pawła II. Trasa prowadzi al. Jana Pawła II, ulicami Chałubińskiego i al. Niepodległości, biegacze zawrócą przy ul. Rakowieckiej i pobiegną na północ jezdnią zachodnią. Miasteczko startowe będzie zlokalizowane na wysokości ul. Stawki.

W godz. 5.00-15.00 zostanie wyłączona z ruchu al. Jana Pawła II w obu kierunkach, na odcinku od Ronda Zgrupowania AK „Radosław” do Anielewicza oraz ul. Stawki od Smoczej do Dzikiej. O godz. 10.00 zamknięte zostaną obydwie jezdnie al. Jana Pawła II na odcinku od Anielewicza do al. Solidarności. Pozostała część trasy zostanie zamknięta w godz. 10.30–13.00. Ruch ulicami poprzecznymi: al. Solidarności, Grzybowską, Świętokrzyską i Prostą, Al. Jerozolimskimi, Koszykową i Batorego zostanie wstrzymany na czas biegu i przywrócony po przebiegnięciu ostatniego zawodnika, a w rejonie mety po dekoracjach i demontażu barierek.

W środę odbędą się także zgromadzenia publiczne i przemarsze, trzeba liczyć się ze zmianami w ruchu drogowym także i z tego powodu. O 10.45 ruszy przemarsz z pl. Trzech Krzyży Alejami Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską i Maszyńskiego. O 13.00 z Ronda Dmowskiego uczestnicy kolejnego przemarszu ruszą trasą: Al. Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego, Rondo Waszyngtona, al. Zieleniecka, błonia Stadionu Narodowego. I ostatni przemarsz ruszy o 15.00 ulicami Bartoszycką, Narcyzową i Walcowniczą do parkingu przy placu zabaw.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.