120 ciężarówek połamanych gałęzi, 69 wyrwanych drzew i setki uszkodzonych

To ostateczny bilans piątkowej burzy, która w zeszłym tygodniu przeszła nad Warszawą. Silny wiatr zniszczył zupełnie 69 drzew, a setki zostało poważnie uszkodzonych.

Wichura uszkodziła setki drzew – tu w al. Wojska Polskiego na Żoliborzu/Fot. ZOM

Wichura uszkodziła setki drzew – tu w al. Wojska Polskiego na Żoliborzu/Fot. ZOM

Gwałtowna nawałnica, która przeszła w piątek nad Warszawą, poczyniła wiele szkód w stołecznej zieleni. Trwają prace porządkowe i pielęgnacyjne. Nadal pod kątem bezpieczeństwa monitorowane są drzewa rosnące przy ulicach i parkach. Przegląd dotyczy oceny statyki drzew oraz sprawdzenia, czy w koronach nie ma złamanych konarów. Do tej pory firmy pracujące na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta wywiozły 120 ciężarówek połamanych gałęzi. Z terenów podlegających ZOM sprzątnięto 1200 metrów przestrzennych pociętych konarów i pni.

Skutki nawałnicy w parku Praskim/Fot. ZOM

Skutki nawałnicy w parku Praskim/Fot. ZOM

Silny wiatr wyrwał z korzeniami i połamał 69 drzew w parkach oraz na terenach zieleni przy ulicach. Najwięcej strat jest drzewostanie parku Praskiego, Skaryszewskiego oraz Ogrodu Saskiego i Pola Mokotowskiego. Nawałnica zniszczyła też drzewa m.in. przy ul. Świętokrzyskiej, Towarowej, Grójeckiej czy w alei Waszyngtona. Dodatkowo w samych tyko parkach będących pod opieką ZOM naliczyliśmy do tej pory niemal 200 uszkodzonych drzew, które będą poddane cięciom pielęgnacyjnym.

Wichura połamała drzewa także w parku Skaryszewskim/Fot. ZOM

Wichura połamała drzewa także w parku Skaryszewskim/Fot. ZOM

Podczas piątkowej burzy najbardziej ucierpiała zieleń w Śródmieściu, na Ochocie, Woli, Mokotowie, Pradze Północ i Południe oraz na Żoliborzu i Bielanach.

Zarząd Oczyszczania Miasta zajmuje się tylko częścią terenów zieleni w Warszawie – zauważone i jeszcze nieusunięte szkody można zgłaszać przez aplikację mobilną Warszawa19115, numer 19115 lub portal www.warszawa19115.pl, a Miejskie Centrum Kontaktu przekaże interwencję do odpowiedniego zarządcy terenu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c