14 tys. chętnych na sylwester pod domem Kaczyńskiego. Policja reaguje

W wydarzeniu „Sylwester u Kaczora” chce wziąć udział 14 tysięcy osób. W sprawie zabrała głos policja.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

14 tysięcy osób zadeklarowało udział, a 65 tys. zainteresowanie w wydarzeniu na Facebooku zatytułowanym „Sylwester u Kaczora”. Organizatorzy nawołują do zebrania się pod domem wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Wydarzenie ma charakter prześmiewczy i raczej do niego nie dojdzie. W dodatku organizowane jest w godzinach w których jest zakaz przemieszczania się, a więc w godzinach od 19 do 6 rano.

Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Policji, przyznał w TOK FM, że policja monitoruje sytuację. – W myśl obowiązujących przepisów byłoby to zgromadzenie nielegalne, to trzeba podkreślić. Przypomnę słowa Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara: przepisy, które zostały opublikowane w Dzienniku Ustaw, są dla policjantów wiążące. Policjant, zwłaszcza policjant na ulicy, nie jest funkcjonariuszem, który decyduje o zgodności z konstytucją takich rozporządzeń – powiedział oficer i dodał, że wydarzenie nawołuje do udziału w sposób prześmiewczy, ale nigdy nie wiadomo jak zareagują odbiorcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c