15-latek wpadł w rzeczne urwisko i został porwany. Szuka go policja rzeczna

Od kilkunastu godzin policjanci, strażacy i płetwonurkowie poszukują 15- letniego chłopca, którego porwał nurt rzeki. Najprawdopodobniej wpadł on w rzeczne urwisko.

Policjanci z Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, a także strażacy i ich płetwonurkowie od wczoraj prowadzą poszukiwania za 15-latkiem, który brodząc po płytkiej wodzie najprawdopodobniej wpadł w rzeczne urwisko i do tej pory nie udało się go odnaleźć.

W trwającą już drugą dobę akcję poszukiwawczą zaangażowano nie tylko funkcjonariuszy podległych Komendzie Powiatowej w Piasecznie, ale również Straż Pożarną i Ochotniczą, płetwonurków i specjalistów z sonarem. W poszukiwania zaangażowana jest policja rzeczna z Góry Kalwarii oraz policyjny śmigłowiec. Niestety dotychczasowe działania nie doprowadziły do odnalezienia 15- latka.

Początek wakacji, sprzyjająca pogoda to z pewnością zachęta dla wielu, by ten czas spędzić nad wodą. Policjanci przypominają, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie wolno pływać też na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.

Wisła niemal na całym swoim biegu uznawana jest za miejsce niebezpieczne dla kąpieli. Częste zmiany nurty, silny prąd, wiry i osuwiska stanowią potencjalne zagrożenie dla wypoczywających nad jej brzegami.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.