-15 stopni, śnieżyce, silny wiatr. Nadchodzi niespokojna noc

Temperatura spadnie do -15 stopni Celsjusza, a silny wiatr i śnieżyce sprawią, że będzie to niespokojna noc. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od -6 stopni na wschodzie kraju do zera na południowym zachodzie i nad morzem.

Fot. Warszawa w Pigułce

Szczególnie silny wiatr, sięgający 80 km/h, powieje w Karpatach i Bieszczadach. W drugiej połowie nocy wiatr powinien stopniowo słabnąć. Jednak to dopiero początek tego, co czeka nas w nocy.

Jak prognozuje Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla PAP, w nocy miejscami popada śnieg, na zachodzie przechodzący w deszcz ze śniegiem i lokalnie w opady marznące, powodujące gołoledź. Możliwe mgły marznące ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna wyniesie od -11 stopni na południu, przez około -7 stopni w centrum, do -1 stopnia i zera na zachodzie. W rejonach podgórskich Karpat, zwłaszcza na Podhalu, możliwy spadek do -15 stopni Celsjusza.

Podsumowując, czeka nas mroźna, śnieżna i wietrzna noc z trudnymi warunkami na drogach.

Źródło: PAP

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]