150 tys. uchodźców w Polsce i zrównanie wysokości wsparcia socjalnego. To nowe plany UE?

Źródła IAR w MSWiA przyznają, że docierają do nich informacje o możliwości zmiany systemu relokacji uchodźców. Dla Warszawy to szczególnie ważne – to właśnie Warszawa i okoliczne miejscowości są najlepiej przygotowane na przyjęcie uchodźców.

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Według źródeł Informacyjnej Agencji Radiowej w MSWiA, nieoficjalnie mówi się o zmianie systemu relokacji na przymusowy i stały. Oznacza to, że Polska musiałaby przyjąć (w najbardziej radykalnym wariancie) 150 000 uchodźców. Największym problemem będą jednak pieniądze, ponieważ stawka na utrzymanie uchodźców ma być zrównana we wszystkich krajach UE, aby migranci nie przemieszczali się do Niemiec.

W Niemczech samo kieszonkowe dla imigranta wynosi aż 1000 Euro i trzeba zapewnić mu mieszkanie socjalne. Podniesienie wysokości wsparcia socjalnego będzie zapewne dotowane z Unii. Według IAR ma się do odbić na środkach UE z których korzysta Polska. Są to dotacje na politykę spójności i rolnictwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c