16-latek wspiął się na dźwig budowlany!

O młodym mężczyźnie wspinającym się na dźwig znajdujący się na terenie budowy jednego z mokotowskich budynków wielomieszkaniowych poinformował pracownik ochrony. Po opuszczeniu dźwigu 16-latek usiłował uciec, został ujęty i przekazany policji

construction-1199586_1920

Fot. Pixabay

Piątek, godz. 21.25. Funkcjonariuszy patrolujących w piątek ulice Mokotowa zatrzymał mężczyzna przedstawiający się jako pracownik ochrony pobliskiej budowy i poinformował o młodej osobie, która w chwili zgłoszenia miała wspinać się na dźwig. We wskazanym miejscu strażnicy zauważyli mężczyznę przebywającego na ramieniu żurawia budowlanego. Funkcjonariusze wydali polecenie zejścia. Po opuszczeniu dźwigu młody mężczyzna usiłował uciec, został ujęty i wylegitymowany. 16-latka przekazano policji.
Tego dnia interweniowano również w przypadku dwóch 15 – letnich uciekinierów z Pogotowia Opiekuńczego, przebywających na ul. Ogrodowej. Na widok mundurowych nastolatkowie usiłowali oddalić się. Po wylegitymowaniu zostali przekazani wezwanemu na miejsce patrolowi policji.
Natomiast w godzinach porannych funkcjonariusze z patrolu mieszanego (strażnik i policjant) podjęli interwencję wobec 16-latki, która zgodnie z nakazem sądu rejonowego miała znajdować się w jednym ze stołecznych schronisk dla nieletnich. Nastolatka nie zastosowała się do nakazu, w związku z czym została doprowadzona do placówki wychowawczej przez funkcjonariuszy z patrolu szkolnego i przekazana wychowawcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c