16-latka najpierw chciała uciec potem postanowiła zaatakować policjantów

Policjanci z Wydziału do spraw Nieletnich i Patologi zatrzymali 16-latkę, która zaatakowała interweniujących funkcjonariuszy. Nieletnia zastała zatrzymana i odpowie teraz przed sądem rodzinnym za swoje czyny.

Fot. Pixabay

Policjanci patrolując dzielnicę na ulicy Siemieńskiego zwrócili uwagę na kobietę i mężczyznę, którzy przemieszczając się zaglądali do zaparkowanych wzdłuż ulicy samochodów.

Funkcjonariusze podjęli interwencję. Kobieta i mężczyzna nie posiadali przy sobie dokumentów potwierdzających ich tożsamość. Mężczyzna nie stwarzając problemu podał swoje dane. Kobieta natomiast zaczęła krzyczeć na policjantów i nie chciała podać swoich danych. Mundurowi próbowali uspokoić kobietę. Ta jednak postanowiła nie stosować się do poleceń i chciała uciec.

Funkcjonariusze użyli wobec niej siły fizycznej i doprowadzili do radiowozu. Mimo to kobieta szarpała się i kopała policjantów. Funkcjonariusze założyli kobiecie kajdanki na ręce trzymane z tyłu i posadzili ją w policyjnym radiowozie. Kobieta w dalszym ciągu nie chciała podać swoich danych, a legitymowany mężczyzna zaczął podawać sprzeczne informacje. Zmieniał dzień i miesiąc urodzenia.

Osoby zostały zatrzymane i przewiezione do komendy na warszawskiej Ochocie. W trakcie dalszych czynności ustalono i potwierdzono dane personalne legitymowanych osób. Mężczyzną okazał się 18-latek poszukiwany przez Sąd oraz Prokuraturę. Natomiast kobietą okazała się być nieletnia, która ma dopiero 16-lat.

Po wykonaniu wszystkich czynności i zebraniu niezbędnego materiału dotyczącego 16-latki skierowano sprawę do sądu rodzinnego, gdzie odpowie za naruszenie nietykalności oraz znieważenie interweniujących funkcjonariuszy.

Autor: mł. asp. Karol Cebula/g.p


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c