16-latka straciła przytomność z powodu upojenia alkoholem. Policjanci przerwali zajęcia

Policjanci z Konstancina-Jeziorny podczas zajęć prewencyjnych podczas których instruowali mieszkańców jak udzielać pomocy przedmedycznej, zostali pilnie wezwani by udzielili pomocy 16-latce, która w wyniku upojenia alkoholowego straciła przytomność. Badanie wykazało, że miała ona 2 promile alkoholu.

Fot. KSP

Podczas zajęć instruktażowych dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny, podczas których policjanci pokazywali, jak również uczyli udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, funkcjonariusze otrzymali do realizacji pilną interwencję.

Przerwali zajęcia i udali się we wskazane im miejsce, gdzie jak wynikało z przekazanej informacji ma znajdować się dziecko pod znacznym wpływem alkoholu.

Mundurowi odnaleźli jak się okazało 16-latkę, która w wyniku upojenia alkoholowego straciła przytomność. Została jej natychmiast udzielona pierwsza pomoc, i pilnie wezwano pogotowie ratunkowe. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że ma ona w swoim organizmie 2 promile alkoholu. Policjanci w tej sprawie ustalili jeszcze dwoje innych nastolatków, którzy po badaniu które wykazało, że mają po 1 promilu alkoholu zostali przekazani pod opiekę swoim rodzicom.

Sprawa ta trafi teraz do sądu rodzinnego.

„Wakacje sprzyjają niestety inicjacji alkoholowej. Apelujemy do rodziców, opiekunów oraz młodzieży o rozsądek i kontrolę. Alkohol nie może kojarzyć się młodym ludziom z zabawą, radością i fajnym sposobem spędzania wolnego czasu. Alkohol nie tylko niczego nie ułatwia, przeciwnie piętrzy nowe kłopoty i problemy. Upośledza kształtowanie się zdrowej i dojrzałej osobowości. I właśnie także o tym problemie będziemy rozmawiać z młodzieżą podczas prowadzonej w tym roku policyjnej akcji ‚Bezpieczne wakacje'” – pisze policja.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.