17-letnia Martyna S., będzie odpowiadała za morderstwo Kornelii, jak osoba dorosła

Jak dowiedział się portal tvp.info, 17-letnia Martyna S., która podejrzana jest o współudział w potwornej zbrodni, będzie odpowiadała jak osoba dorosła.

Fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

17-letnia Martyna S. w chwili popełnienia morderstwa miała 16 lat, co oznacza, że aby odpowiadała za swoje czyny, jak osoba dorosła wymagana była zgoda sądu. Sąd taką zgodę wyraził, ale rodzina złożyła zażalenie. Jak dowiedział się portal tvp.info, sąd nie uwzględnił dokumentu, co oznacza, że postanowienie jest prawomocne. Teraz najprawdopodobniej nastolatka trafi na obserwację psychiatryczną.

Ustalenia śledczych w sprawie są wstrząsające. Ofiara zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia.

25-letni Patryk B. przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd zastosował areszt na okres trzech miesięcy. W zbrodni pomagała mu Martyna S., która najprawdopodobniej pozostawała z nim w związku. Dziewczyna spędzi trzy miesiące w schronisku dla nieletnich, ale będzie odpowiadała, jak pełnoletnia. Mężczyźnie grozi dożywocie, nastolatce natomiast 25 lat pozbawienia wolności. Osoby nieletniej co do której sąd wyraził zgodę, by odpowiadała, jak dorosła, nie można bowiem skazać na dożywocie.

Ciało Kornelii odnalazł spacerowicz w rezerwacie przyrody Łęgi Oborskie. 16-latka była poszukiwana od dwóch miesięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c