18-latek z Błonia chciał okraść rowerzystkę, uderzył, zepchnął z roweru

Młody mężczyzna dokonał rozboju na rowerzystce. Najpierw usiłował zabrać zamocowaną do rowerowego siodełka torebkę. Gdy to mu się nie udało, uderzając kobietę, spowodował jej upadek na ziemię. Następnie ukradł torebkę, w której były leki, pieniądze i telefon komórkowy. Patryk P. decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Rano dyżurny komisariatu w Błoniu został powiadomiony o rozboju. Z opisu pokrzywdzonej wynikało, że jadąc rowerem została zaatakowana przez młodego mężczyznę. Najpierw usiłował zabrać zamocowaną do rowerowego siodełka torebkę. Gdy to mu się nie udało, uderzając kobietę, spowodował jej upadek na ziemię. Następnie ukradł torebkę, w której były leki, pieniądze i telefon komórkowy, po czym oddalił się z miejsca. Kobieta o wszystkim poinformowała dyżurnego, opisała przebieg zdarzenia i podała rysopis mężczyzny. Dyżurny natychmiast przekazał zgłoszenie podległym załogom.

Do działań włączyli się również kryminalni z komendy w Starych Babicach oraz Komendant Komisariatu w Błoniu. Podczas penetracji terenu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, którego rysopis odpowiadał zgłoszeniu pokrzywdzonej. Na widok policjantów 18-latek próbował jeszcze ratować się ucieczką. Policjanci podjęli pościg pieszy, który zakończyli zatrzymaniem Patryka P. Następnie funkcjonariusze wspólnie z zatrzymanym udali się w miejsce, gdzie porzucił skradzione rzeczy, zabezpieczając je.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie młodemu mieszkańcowi błońskiej gminy zarzutu rozboju. Sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c