185 toksycznych produktów, które są w sklepach. Używasz ich?

185 toksycznych produktów znajduje się na półkach na całym świecie. Większość z nich jest także dostępna w Polsce. Na liście znalazły się produkty marek takich, jak Adidas, Axe, Colgate czy Garnier.

fot. Pixabay / UFC Que Choisir

fot. Pixabay / UFC Que Choisir

Reuters poinformował o liście 185 produktów, które mogą być groźne dla zdrowia. Listę przygotowała francuska organizacja konsumencka UFC Que Choisir. Co znajduje się na liście? Są to m.in. antyperspiranty Adidas i Axe, pasty do zębów Colgate i Elmex, płyny do płukania jamy ustnej marki Oral-B i Carrefour, a także kremy i żele pod prysznic L’Oreal i Nivea. To jednak nawet nie połowa produktów zawierających szkodliwe substancje. Na liście znalazły się nawet… chusteczki nawilżane dla niemowląt, które zawierają fenoksyetanol. To konserwant, które jest silnie toksyczny. Takiego składnika używają m.in L’Oreal, Beiersdorf Nivea czy Procter & Gamble.

Pełna lista znajduje się na stronie organizacji konsumenckiej UFC Que Choisir.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c