24 tysiące złotych na jedno z dzieci! Jest warunek!

W ramach Nowego Ładu rodzice mogą dostać aż 24 tysiące zł na trzecie dziecko. Informację potwierdził portal money.pl w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Jest jednak warunek.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na prezentacji Nowego Ładu politycy mówili o 12 tys. zł na drugie dziecko w rodzinie od 12 do 36 miesiąca życia. Mają to być środki na opiekę, ale rodzice nie będą z nich rozliczani.

Na tym nie koniec. „Jeśli dziecko urodzi się w odstępie do 3 lat od poprzedniego, to rodzicom będzie przysługiwać kwota podwojona, czyli 24 tys. zł. Dotyczy to zarówno drugich, trzecich jak i kolejnych dzieci” – napisało biuro ministerstwa w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy portalu money.pl.

W praktyce więc im więcej dzieci tym większe korzyści finansowe na ich wychowywanie. Za pierwsze dziecko rodzice otrzymają 500 plus. Za drugie kolejne 500 plus oraz 12 tysięcy świadczenia opiekuńczego. Za trzecie kolejne 500 zł oraz 24 tysiące świadczenia opiekuńczego o ile to dziecko urodzi się w odstępie do 3 lat po wcześniejszym. Jeżeli urodzi się później rodzice dostaną 12 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c