25 lat dla nożowników z Przyczółka Grochowskiego

Jest wyrok w głośnej sprawie morderstwa do jakiego doszło w grudniu 2013 roku na Przyczółku Grochowskim. Sąd skazał 35-letniego Macieja S. i 29-letniego Wiktora Ł. na karę 25 lat pozbawienia wolności. Ponadto sprawcy zapłacą 240 tys. zł na rzecz zadośćuczynienia dla rodziny ofiary – dowiaduje się Warszawa w Pigułce w rozmowie telefonicznej z pracownikami Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Fot. Krzysztof Wojciewski /  nawokandzie.ms.gov.pl

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

Sąd nie skorzystał z najwyższego wymiaru kary. O dożywocie ubiegał się prokurator. Obie strony zapowiedziały apelację. wyrok jest nieprawomocny.

Do zbrodni doszło dwa lata temu, 15 grudnia, niedaleko bloków na Przyczółku Grochowskim. Do pokrzywdzonego podeszli dwaj mężczyźni. Wywiązała się sprzeczka w trakcie której sprawcy wyciągnęli nóż i zadali ofierze ciosy, z których jeden godził w serce. Oprócz pokrzywdzonego, napastnicy ugodzili także 3 inne osoby, ale udało im się przeżyć.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.