25 metrów długości 10 wysokości. „Kocham Warszawę” powraca na Warsaw Spire! [ZDJĘCIA]

Pamiętacie hasło KOCHAM WARSZAWĘ, który w zeszłym roku rozświetlało budowę Warsaw Spire? Wielu czytelników pytało nas czy powróci. Wraz z pojawieniem się elewacji neon musiał zostać zdemontowany. Teraz, zgodnie z zapowiedzią Ghelamco, napis powraca w nowej odsłonie i zostanie na placu Europejskim na stałe.

W ubiegłym roku budynek ściągał spojrzenia mieszkańców miasta oraz przyjezdnych również dzięki temu, że co wieczór rozświetlał go tętniący kolorami, wysoki na 10 i długi na 25 metrów napis „KOCHAM WARSZAWĘ”. Neon zamontowany na 35. piętrze konstrukcji budynku rozbłysnął na stołecznym niebie w grudniu 2014 roku z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście. W lipcu 2015 roku, by umożliwić montaż elewacji na budynku wieżowym, zajmujący aż 3 kondygnacje napis został czasowo zdemontowany.

„Iluminacja powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem, została bardzo ciepło przyjęta i zyskała tysiące fanów. Hasło „KOCHAM WARSZAWĘ” doskonale wpisało się w pejzaż stolicy, dlatego zgodnie z obietnicą przywracamy je w nowej odsłonie na plac Europejski” – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.

 Napis będzie teraz wyświetlany na ogromnych rozmiarów ekranie LED! Będzie przebiegał wokół elewacji budynku wieżowego na wysokości 160 metrów  i zajmie aż 11 kondygnacji. Ogromny ekran o wymiarach 39 m długości i 71 m szerokości będzie stanowił jeden z największych i najnowocześniejszych ekranów w kraju. Składa się z 70 000 energooszczędnych diod.

„Obecnie trwają generalne próby nowego ekranu, szykujemy też coś specjalnego na otwarcie Warsaw Spire oraz na Noc Muzeów kiedy to oficjalnie otworzymy plac Europejski. Wszystkich serdecznie zapraszamy na plac Europejski już od 14 maja od godz. 21.00” – dodaje Jeroen van der Toolen.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c