30 tysięcy świadków Jehowy na Stadionie Legii. Odbył się międzynarodowy kongres

Piękna pogoda sprzyjała uczestnikom kongresu międzynarodowego Świadków Jehowy pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi”.

Na stadionie miejskim Legii Warszawa oraz w hali Torwar zgromadziło się 30 tysięcy osób, awśród nich 7000 delegatów z 35 krajów.

W celu zorganizowania sprawnego transportu uczestników kongresu, położono szczególny nacisk na transport zbiorowy. W okolicy obiektów kongresowych zorganizowano specjalne terminale autobusowe, a pod stadionem każdego dnia pojawiało się kilkaset wynajętych autobusów i autokarów.

Uczestnicy wspólnie słuchali przemówień, oglądali materiały filmowe i śpiewali pieśni. Zgodnie z hasłem tego kongresu punkty programu nawiązywały do zasad biblijnych, które pomagają okazywać i odwzajemniać miłość. Cały program był symultanicznie tłumaczony na język angielski i nadawany drogą radiową. W sobotę poprzez całkowite zanurzenie w wodzie zostało ochrzczonych 190 osób.

W przygotowaniu i obsłudze kongresu wzięło udział kilka tysięcy ochotników. Każdego dnia wolontariusze realizowali zadania w wielu obszarach np. obsługa parkingów i przystanków autobusowych, służba porządkowa, sprzątanie oraz obsługa systemów audio-video.

Kongres w Warszawie jest jednym z 24 kongresów międzynarodowych, które odbędą się w 18 krajach. Organizatorzy spodziewają się na tegorocznych kongresach międzynarodowych i regionalnych łącznie ponad 14 milionów uczestników w ponad 200 krajach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.