318 zarażonych osób koronawirusem na Mazowszu. Wśród nich 10 dzieci! 3 osoby nie żyją. Kilka w stanie ciężkim

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje, że aktualnie na terenie całego Mazowsza odnotowano 318 przypadków zarażenia koronawirusem, wśród zarażonych jest 10 dzieci i 3 ofiary śmiertelne. Kilka osób znajduje się w stanie ciężkim.

Województwo mazowieckie:

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 11 042 / (1 205)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 9 939/(623)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 676 /(40)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)318 / (27)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-193*

*wykazane po południu na stronach www PSSE 2 zgony w Warszawie i 1 zgon w Grójcu – błędnie zweryfikowane lub bez dokumentacji medycznej /cofnięte – wyjaśnienia na stronach powiatowych.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.

Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku.

Szybkość i skuteczność wdrożenia działań przez inspekcję sanitarną, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, jest uzależniona od niezwłocznego zgłaszania podejrzeń zachorowań lub zachorowań przez lekarzy, do których trafiają pacjenci. Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń inspekcji sanitarnej i profesjonalistów medycznych dotyczących zasad postępowania w kwestii przestrzegania higieny – szczególnie właściwego mycia rąk, higieny kaszlu i kichania, unikania dużych skupisk ludzkich.

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus SARS-CoV-2 jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych oraz o wyciszanie emocji, które mogłyby prowadzić do paniki.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość w związku z sygnalizowanymi trudnościami dodzwonienia się do stacji sanitarno-epidemiologicznych. Staramy się jak najszybciej reagować na wszystkie Państwa sygnały!!!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c