291 zarażonych osób koronawirusem na Mazowszu. Wśród nich 10 dzieci! 3 osoby nie żyją. Kilka w stanie ciężkim

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie informuje, że aktualnie na terenie całego Mazowsza odnotowano 291 przypadków zarażenia koronawirusem, wśród zarażonych jest 10 dzieci i 3 ofiary śmiertelne. Kilka osób znajduje się w stanie ciężkim.

Województwo mazowieckie:

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 10 522 / (1 391)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 10 235/(744)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 661 /(78)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)291 / (40)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-193

Osoby, które mają potwierdzone zachorowanie na COVID-19 to 291 osób obu płciw tym: 2 dzieci w wieku poniżej 3 lat, 8 dzieci i młodzież w wieku 4-17 lat, 49 osób w wieku 18-30 lat, 90 osób w wieku 31-50 lat oraz 142 osoby w wieku 51-95 lat. Osoby znajdują się pod opieką lekarzy w szpitalach w Warszawie, Radomiu, Puławach, Kozienicach, Nowym Mieście, Nowym Dworze Mazowieckim, Grójcu, Płocku, Ciechanowie, Siedlcach. Stan kilku osób jest ciężki. Duża część chorych z uwagi na dobry stan zdrowia nie została hospitalizowana i przebywa w izolacji w domach.

Stan zdrowia wszystkich osób z potwierdzonym zakażeniem jest nieustanie monitorowany przez lekarzy i służby sanitarne.

Potwierdzone przypadki zachorowań są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych.

Na podstawie dokumentacji i nadesłanych meldunków z województwa odnotowano 2 kolejne zgony na terenie województwa mazowieckiego. Pierwszy przypadek na Mazowszu dotyczył dorosłego mężczyzny z powiatu białobrzeskiego. Oba nowe przypadki dotyczą osób dorosłych z miasta stołecznego Warszawy – mężczyzny (l.78) i kobiety (l.84). Obie osoby były hospitalizowane. Ich stan był ciężki.

Wszystkie zgłoszenia napływające do Mazowieckiego Wojewódzkiego Państwowego Inspektora Sanitarnego są weryfikowane i przekazywane do Głównego Inspektora Sanitarnego oraz do Wojewody Mazowieckiego i Ministerstwa Zdrowia.

Trwają bardzo intensywne działania wszystkich służb sanitarnych. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych przez państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych w każdym przypadku podejmowane są (w zależności od oceny sytuacji) działania dotyczące nadzoru epidemiologicznego, kwarantanny, izolacji lub/i hospitalizacji chorego.

W przypadku zgłoszenia podejrzenia zachorowania lub zachorowania prowadzone są działania mające na celu ustalenie wszystkich osób z kontaktu z chorym, określenie liczby osób do objęcia nadzorem epidemiologicznym lub kwarantanną oraz weryfikację laboratoryjną przypadku.

Szybkość i skuteczność wdrożenia działań przez inspekcję sanitarną, mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, jest uzależniona od niezwłocznego zgłaszania podejrzeń zachorowań lub zachorowań przez lekarzy, do których trafiają pacjenci. Bardzo istotne jest odpowiedzialne podejście każdej osoby do stosowania się do zaleceń inspekcji sanitarnej i profesjonalistów medycznych dotyczących zasad postępowania w kwestii przestrzegania higieny – szczególnie właściwego mycia rąk, higieny kaszlu i kichania, unikania dużych skupisk ludzkich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.