32 konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”

32 edycja konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” rozpoczyna się 11 kwietnia 2015 r. Adresatami są mieszkańcy Warszawy, firmy, a także instytucje publiczne działające na terenie miasta. Jury z nadesłanych projektów wyłoni najciekawsze projekty dotyczące zieleni w przestrzeni miejskiej.

tulip-190378_1280

Konkurs znany jest od czasów dwudziestolecia międzywojennego. W 1935 jego inicjatorem był prezydent Warszawy – Stefan Starzyński. Do pomysłu powrócono w latach 70. Wówczas społecznicy Oddziału Powiśla TPW zorganizowali konkurs lokalny. Od 1984 roku „Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs ogólnowarszawski, organizowany wspólnie przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy i Miasto Stołeczne Warszawa.

Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” jest ważnym elementem wizerunku stolicy: miasta nowoczesnego, nastawionego na rozwój i ekologię. Dzięki odnowieniu formuły oraz otwarciu konkursu na młodych mieszkańców Warszawy w zeszłym roku udało się zebrać dużą liczbę zgłoszeń. Wierzymy, że w tym roku konkurs jeszcze bardziej zadomowi się w świadomości warszawiaków.

– mówi Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz

żródło: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/32-konkurs-warszawa-w-kwiatach-i-zieleni

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]