36 osób zatrzymanych, 26 tymczasowo aresztowanych, a 6 objętych policyjnym dozorem!

36 osób zatrzymanych, 26 tymczasowo aresztowanych, a 6 objętych policyjnym dozorem to wynik dotychczasowych działań funkcjonariuszy ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową wymierzonych w zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadziła na rynek znaczną ilość środków odurzających i substancji psychotropowych. Tym razem w ręce policjantów trafili mężczyźni, którzy pełnili w grupie rolę tzw. żołnierzy, wprowadzając narkotyki do sprzedaży detalicznej.

Fot. Policja

Policjanci po raz kolejny „uderzyli” w narkotykowe środowisko. Pracując wspólnie z prokuraturą nad sprawą dotyczącą działalności zorganizowanej grupy przestępczej, wytypowali kolejnych jej członków. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na terenie powiatu piaseczyńskiego mieszkają osoby, które mogły działać w grupie przez ostatnie lata, a ich rolą było wprowadzanie narkotyków do sprzedaży detalicznej.

Policjanci wspierani przez stołecznych antyterrorystów zatrzymali na terenie powiatu piaseczyńskiego 9 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji marihuany, amfetaminy oraz heroinę. Kiedy okazało się, że jeden z mężczyzn wyjechał z miejsca zamieszkania i prawdopodobnie przebywa w górach, policjanci szybko namierzyli go. 33-latek został zatrzymany w powiecie tatrzańskim. Karol M. miał przy sobie kilkadziesiąt porcji marihuany i mefedronu.

W związku z ta sprawą, policjanci zatrzymali już 36 osób, które były podejrzewane o udział w grupie przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem narkotyków na terenie powiatu piaseczyńskiego, głównie w Górze Kalwarii i jej okolicach. Poza wprowadzaniem do obrotu środków odurzających, grupa miała na swoim koncie wymuszenia rozbójnicze oraz inne przestępstwa. W areszcie, dzięki funkcjonariuszom znalazł się także 37-letni Artur A. ps. „Snajper” podejrzany o kierowanie grupą oraz postrzelenie mężczyzny, a na rynek nie trafiły narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 115 tysięcy złotych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.