49 futurystycznych toalet dla Warszawy! [WIZUALIZACJE]

Rozstrzygnięty został przetarg na wykonawcę automatycznych toalet miejskich. Nowoczesne ubikacje zostaną wybudowane w 49 lokalizacjach. Prototyp pierwszej z nich zostanie wykonany w ciągu sześciu miesięcy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zadanie budowy automatycznych toalet miejskich, w najczęściej uczęszczanych miejscach stolicy, jest częścią naszych planów budowy atrakcyjnych i dobrze wyposażonych przestrzeni publicznych stolicy. Szukaliśmy rozwiązania optymalnego pomiędzy niewysoką ceną a wysoka jakością. Dzięki temu projektowi a także innym działaniom podejmowanym wspólnie z MPWIK w zakresie obsługi sanitarnej imprez masowych chcemy zdecydowanie skończyć ze standardem tymczasowych, plastikowych toalet – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Praca nad zamówieniem nowych ubikacji dla Warszawy trwała ponad rok. Przeprowadzono dialog konkurencyjny z wiodącymi na rynku polskim firmami dostarczającymi automatyczne toalety miejskie. Do dialogu włączono także środowisko warszawskich architektów. Dzięki współpracy z warszawskim oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich sformułowano szczegółowe rekomendacje w zakresie formy toalety właściwej dla przestrzeni stolicy.

Zależało nam na wypracowaniu należytej formy now

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

kiej toalety. Z jednej strony winna ona być rozwiązaniem uniwersalnym umożliwiającym łatwe wkomponowanie w bardzo różne miejsca w stolicy. Z drugiej, bryła powinna być rozpoznawalna i łatwo zauważalna dla mieszkańców, którzy chcą z niej skorzystać – mówi Marek Piwowarski, pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły.

Realizacja sieci automatycznych toalet miejskich w przestrzeni Warszawy jest niezwykle istotnym zadaniem. To krok w dobrą stronę. Warszawiacy bardzo chętnie spędzają czas nad Wisłą, to ważne zatem żeby te obszary były wyposażone w odpowiednią infrastrukturę – mówi  Aleksandra Sheybal-Rostek, radna m.st Warszawy.

Oferta złożona w przetargu jest bardzo bliska rekomendacjom SARP. Owalny kształt formy i charakterystyczne płytki ceramiczne na elewacji będą łatwo rozpoznawalne. Jednorodna i prosta bryła nowej automatycznej toalety umożliwi jej wpasowanie w różne konteksty przestrzeni miasta.

Materiał na elewacje toalety – szkliwione kafle ceramiczne, o proporcjach 1:4 zostały, wskazane ze względu na ich warszawski charakter. Jest to rozwiązanie spotykane na wielu warszawskich elewacjach, szczególnie modernistycznych o obłych narożnikach – mówi Aleksandra Wasilkowska, architektka, jedna z autorek rekomendacji.

W zależności od lokalizacji przewidziano gamę sześciu kolorów. Elewacja będzie mogła być pokryta płytkami ceramicznymi o barwie: jasnoszarej, grafitowej, czarnej, brązowej, ceglanej i w butelkowym odcieniu zieleni.

Zarówno materiały elewacyjne jak i wykończenie ścian wewnętrznych (beton architektoniczny i stal nierdzewna) oraz armatura zostały dobrane w sposób zapewniający trwałość i odporność na uszkodzenia i zabrudzenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c