4kg metaamfetaminy w… damskich torebkach

Fot. policja

Fot. policja

49-letni Cezary L. przemycał narkotyki z Hong Kongu do Polski. Podejrzanego zatrzymała służba celna na lotnisku na warszawskim Okęciu. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali też 71-letniego obywatela Japonii, który miał odebrać przesyłkę i przewieźć ją do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Celnicy z warszawskiego Okęcia odkryli w bagażu 49-letniego Cezarego L. damskie torebki, a w nich metaamfetaminę. Mężczyzna wysiadł w samolotu, którym przyleciał z Hong Kongu. Funkcjonariusze Służby Celnej natychmiast powiadomili policjantów ze stołecznego Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową. Policjanci przyjechali na miejsce i zatrzymali Cezarego L. oraz zabezpieczyli 4 kilogramy narkotyku.

Na tym jednak nie zakończyła się praca funkcjonariuszy. Policjanci ustalili, że narkotyki miały trafić do obywatela Japonii, który przebywał w hotelu na Mazowieckiej. Policjanci pojechali do hotelu i zatrzymali 71-letniego mężczyznę. Jak się okazało dzień później miał lecieć do Tokio wraz z przesyłką. Trafił jednak do Komendy Stołecznej Policji. Tutaj mężczyzna przyznał, że to nie pierwszy raz, kiedy dostarcza przesyłki z taką zawartością. Do tej pory wykonał już 3 kursy przewożąc narkotyki w różnych zakątkach globu m.in. z Indii.

Stołeczni policjanci ustalili również organizatora całego procederu. Mężczyzna przebywa w Japonii i kwestią czasu jest jego zatrzymanie w ramach współpracy międzynarodowej. Cezary L. usłyszał w prokuraturze zarzut przemytu znacznej ilości środków odurzających. Za ten czyn grozi mu nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności. Obywatelowi Japonii przedstawiono zarzut usiłowania uczestnictwa w obrocie znaczną ilością narkotyków. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Cezary L. spędzi najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie. Obywatel Japonii będzie podpsywał listę osób dozorowanych, odebrano mu paszport i ma zakaz opuszczania kraju.

Źródło: policja

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]