5 osób ukradło z kościoła figurę Maryi i… urwali jej głowę

Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali pięć osób podejrzewanych o kradzież i uszkodzenie figury Maryi z przykościelnej kaplicy. 19-letnie, Jolanta W. i Izabela Z., 18-letni Maciej K., 21-letni Michał D. i 25-letni Mateusz K. wpadli w ręce funkcjonariuszy tuż po zgłoszeniu, kiedy w środku nocy dotarli z figurą na jeden z przystanków. W wydziale mienia usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

Tuż przed 2.00 w nocy pod numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która powiadomiła, że patrząc przez okno zauważyła pięć młodych osób, które wynoszą z terenu kościoła figurę Maryi.

W okolice zdarzenia natychmiast skierowano załogę patrolową. Funkcjonariusze już z daleka widzieli grupę osób zmierzającą w stronę przystanku. Na widok radiowozu młodzi ludzie odstawili figurę i stanęli z dala od niej. Podczas interwencji początkowo próbowali udawać, że nie wiedzą o co chodzi, ani też skąd figura się tu wzięła.

19-letnie, Jolanta W. i Izabela Z., 18-letni Maciej K., 21-letni Michał D. i 25-letni Mateusz K. trafili do policyjnych cel.

Jak ustalili policjanci figura Maryi najprawdopodobniej została przez nich skradziona z kapliczki przy kościele, dodatkowo zatrzymani dopuścili się jej uszkodzenia. W komendzie zostało przyjęte zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wartość start wyceniono na 2 tysiące złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej piątce zarzutów dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.