500+ już niedługo może przyjąć formę elektronicznego bonu

Rząd obserwuje funkcjonowanie bonu turystycznego i rozważa możliwość wprowadzenia innych świadczeń w ten sposób. Już niedługo 500+ też może być rozdawane w formie bonu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Bon turystyczny można uruchomić wchodząc do systemu ZUS PUE. Wypełniając wszystkie dane otrzymujemy specjalny kod. Kodem tym posługujemy się np. w hotelu czy pensjonacie, który zapisał się do programu.

Jadwiga Emilewicz w programie „Money. To się liczy” przyznała, że rząd planuje dalsze działania w tym zakresie i ma zamiar wprowadzić inne świadczenia własnie w ten sposób. – Daje to gwarancję, że pieniądze zostaną wydane tak, jak zaplanował to ustawodawca – powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Już w tej chwili zdarzają się przypadki, że świadczenie 500 plus przyjmuje formy inne niż pieniężne, głównie z powodu przeznaczania funduszy na cele niezgodnie z założeniem programu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c