500 zł na dziecko na wakacje. Znamy szczegóły planu!

Szczegóły inicjatywy, z której skorzysta ok. 6 mln dzieci, przedstawił Prezydent. Andrzej Duda pokreślił, że bon nie będzie wydawany w formie pieniędzy i skorzystać będzie mogła z niego każda rodzina bez względu na dochód.

Fot. Prezydent.pl

Bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko, przyznawany niezależnie od poziomu dochodów w rodzinie; będzie miał formę elektroniczną i będzie można go wykorzystać do końca 2021 r. Szczegóły inicjatywy, z której skorzysta ok. 6 mln dzieci, przedstawił Prezydent Andrzej Duda. Wyjaśnił też, że bon będzie uzyskiwało się poprzez zarejestrowanie się na platformie usług elektronicznych ZUS.

Mam nadzieję, że bon będzie już w te wakacje – mówił Prezydent w Ustce. Jak dodał, Marszałek Sejmu Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, aby Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym. – Mam nadzieję, że Sejm będzie ją rozpatrywał na najbliższym posiedzeniu – zaznaczył.

Prezydent podkreślał, że to są pieniądze, które mają zasilić polską branżę turystyczną.

Źródło: Prezydent.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c