52 osoby zatruły się ciastami z Green Caffe Nero. 21 osób jest w szpitalach!

Do 52 wzrosła liczba osób zatrutych po zjedzeniu ciast w Green Caffe Nero. Najprawdopodobniej jutro będą znane pierwszy wyniki badań Sapepidu. Wiemy, że chodzi o jedno z trzech ciast z kremem. Ciasta zostały w trybie pilnym wycofane ze sprzedaży. Od wczoraj do lekarzy zgłosiło się kolejnych 10 poszkodowanych osób.

Fot. WSSE

„W miniony piątek otrzymaliśmy sygnały o niedyspozycjach żołądkowych zgłoszonych przez kilku naszych gości. Przyczyny dolegliwości nie są znane, ale pojawiło się ryzyko, że mogły powstać po wizycie w naszych kawiarniach i konsumpcji ciast. Wstępne ustalenia wskazują, że partia produktów nabiałowych dostarczona do naszej piekarni zaopatrującej kawiarnie w ciasta, mogła nie spełniać wymogów bezpieczeństwa żywności, pomimo, że podlega badaniom.

Po odebraniu sygnałów w trybie pilnym uruchomiliśmy konieczne do wyjaśnienia tych sygnałów procedury. W związku z tym, zdecydowaliśmy się na natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży wszystkich ciast z kremem, które mogły by się okazać potencjalną przyczyną sygnalizowanych niedyspozycji żołądkowych. Obecnie sprawa jest badana w ramach procedur wewnętrznych i Sanepidu.

Jednocześnie zaznaczamy, że produkty jak i surowce poddawane są niezależnym badaniom laboratoryjnym. Próbki są pobierane w różnych kawiarniach – do tej pory wszystkie wyniki były prawidłowe. Dodatkowo, niezależne badania bezpieczeństwa produktów wykonuje także nasza piekarnia. Raz w tygodniu w różnych dniach kontrolerzy z laboratorium pobierają próby surowców i gotowych produktów, wymazy powierzchni produkcyjnej i rąk pracowników. Tygod

niowe badanie wykonane 28 maja nie wykazało żadnych nieprawidłowości.

Dodatkowo, wystosowaliśmy prośbę do wszystkich dostawców piekarni o przesłanie badań poszczególnych partii surowców – czekamy na konkretną odpowiedź w tej sprawie.

Po uzyskaniu wiarygodnych informacji na temat przyczyn sygnalizowanych przez klientów komplikacji żołądkowych oraz niezbędnych ocen Sanepidu, podejmiemy dalsze działania, o których niezwłocznie poinformujemy naszych gości i media, bo zdrowie naszych gości, i nas wszystkich, jest dla nas najważniejsze. Osobiście kontaktujemy się z osobami, które zgłosiły nam problemy po spożyciu naszych ciast.” – czytamy w oświadczeniu Green Cafe Nero

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.