53-latek odpowie za sharing. Grozi mu do 3 lat więzienia

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości podczas wspólnej akcji ze śledczymi z legionowskiej komendy na jednej z posesji w Legionowie przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego.

Fot. Pixabay

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KSP analizując napływające do nich dane nabrali podejrzeń, że na jednej z posesji na terenie Legionowa może dochodzić do „sharingu” i wbrew prawu, przez Internet sygnał telewizyjny prywatnych nadawców może być rozdzielany do innych odbiorców.

Kilka dni temu stołeczni policjanci wspólnie ze śledczymi z legionowskiej komendy podjęli działania, aby sprawdzić swoje podejrzenia. Na jednej z posesji w Legionowie policjanci zastali 53-latka, który przyznał się funkcjonariuszom, że bezprawnie rozpowszechnia sygnał telewizyjny przez Internet.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i w jednym z pomieszczeń zabezpieczyli sprzęt elektroniczny wykorzystywany do przestępstwa, w tym m.in: komputer stacjonarny, trzy dekodery, czytnik kart.

53-latek swoim działaniem naruszył przepisy ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną i w legionowskiej komendzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.