6 gmin w Województwie Mazowieckim zgodziło się przyjąć uchodźców

Wojewoda Mazowiecki zapytał się gmin czy są gotowe na przyjęcie uchodźców. 6 spośród 314 zadeklarowało gotowość przyjęcia uchodźców w 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że pozostałe ich nie przyjmą.

Fot. Sara Prestianni Wikimedia Commons

Fot. Sara Prestianni Wikimedia Commons

„Wojewoda mazowiecki, na prośbę Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z 9 września oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z 15 września br., zwrócił się do wszystkich samorządów o przekazanie wstępnych informacji o możliwościach przyjęcia uchodźców.” – pisze nam w przesłanym oświadczeniu Ivetta Biały, rzecznik prasowy Wojewody Mazowieckiego – „Na Mazowszu gotowość przyjęcia uchodźców zadeklarowało 6 gmin (Grodzisk Mazowiecki, Płońsk, Olszewo-Borki, Ciechanów, Czosnów, Pruszków), które w 2016 roku łącznie mogą przyjąć 11 rodzin (do 33 osób). Dane mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie stanowią wiążącej deklaracji ze strony samorządów.

Organem odpowiedzialnym za działania dotyczące uchodźców jest Urząd do Spraw Cudzoziemców (który przyznaje status uchodźcy). Wojewoda w odniesieniu do cudzoziemców ma zadania z obszaru migracji i obywatelstwa polskiego.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.