6-latek wezwał policję do nieprzytomnego ojca. Opisał, co widzi przez okno, a mundurowi szukali domu

Policjanci z Lesznowoli dzięki doskonałej orientacji w terenie odnaleźli mieszkanie, z którego 6- letni chłopiec wzywał pomoc do nieprzytomnego ojca. Udzielili 39-letniemu mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, po czym przekazali go załodze pogotowia ratunkowego.

Fot. Policja

Było po godzinie 16.00, gdy oficer dyżurny poinformował załogę policyjną w składzie asp. Marcin Sygut oraz st. sierż. Adam Włodarczyk z komisariatu w Lesznowoli o dziecku, które wzywa pomoc do swojego nieprzytomnego ojca.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany przez 6-latka rejon. Chłopiec nie potrafił jednak dokładnie podać adresu swojego miejsca zamieszkania. Nie znał ulicy, ani numeru administracyjnego budynku.

Załoga policyjna prowadząc bezpośrednią telefoniczną rozmowę z chłopcem, prosiła aby mówił, co widzi przez okno swojego mieszkania. Szczegółowo opisane przez chłopca budynki oraz ich kolor doprowadziły mundurowych do jednego z domów wielorodzinnych. Do mieszkania policjanci dostali się po pokonaniu ogrodzenia, poprzez drzwi balkonowe.

Na miejscu funkcjonariusze zastali chłopca oraz nieprzytomnego mężczyznę. Udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po odzyskaniu przytomności 39-letni mężczyzna został przekazany w ręce załogi pogotowia ratunkowego.

„Postawa policjantów zasługuje na najwyższy szacunek. Rozsądkiem wykazał się także 6-latek, który bez wahania skontaktował się z policjantami. W tym miejscu apelujemy do rodziców i opiekunów, by uczyli dzieci nie tylko numerów alarmowych, ale również by w sytuacji kryzysowej dzieci potrafiły podać adres swojego miejsca zamieszkania” – pisze policja.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.