6 letnie niepełnosprawne dziecko pobite w centrum handlowym. Pani stwierdziła, że „wychowa tego bachora”

„Witajcie, może zamieścicie zdjęcie tej osoby ku przestrodze? Wczoraj popołudniu pobiła w Arkadii 6-letnie dziecko z autyzmem tylko dlatego, że dotykało towar na półce w sklepie i nie reagowało na zwracanie mu uwagi. Wyciągnęła je za rękę ze sklepu i je pobiła, mówiąc że wychowa tego bachora.” – pisze Pan Tomasz w wiadomości do redakcji. Osoby dotknięte autyzmem mogą być przez społeczeństwo postrzegane, jako niewychowane, niegrzeczne. Ważne, by wiedzieć, że jest to całościowe zaburzenie neurorozwojowe, Ci ludzie po prostu inaczej postrzegają świat i inaczej rozumieją normy. Nie jest to wina wychowania. Rodziny potrzebują zrozumienia, a nie oceniania. Autyzmu nie widać, a nad diagnozą pracuje zespół ekspertów. 

Fot. Pan Tomasz

Jak opisuje Pan Tomasz Pani: „… nie widziała w swoim zachowaniu nic złego gdy zdecydowanie powiedziałem, że nie życzę sobie aby dotykała moje dziecko. Mało tego, mówiła że robi to w interesie rodziców, bo jak dziecko uszkodzi towar, to tata będzie musiał zapłacić.

Z interwencją przyszła nawet obsługa sklepu, która widziała zajście i proponowała wezwanie policji. Mówiła, że tą panią był problem odkąd weszła do sklepu. Nie chciałem na miejscu wzywać policji, bo dziecko było już wystarczająco przerażone całym zajściem. Dzisiaj sprawę zgłoszę na policję. Może ktoś zna tę osobę i pomoże ustalić jej tożsamość, aby więcej nie odważyła się bić cudzych maluchów.„- dodaje tata dziecka.

Ze względu na RODO nie możemy opublikować wizerunku kobiety. Jednak wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec przemocy wobec dziecka, dodatkowo dziecka niepelnosprawnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.