6 litrów płynnej amfetaminy, kilogram marihuany i… kwas siarkowy. Nietypowy bagaż 18-latka

Sąd zadecydował o trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu 18-latka, przy którym znaleziono prawie 6 litrów płynnej amfetaminy, blisko kilogram marihuany oraz kwas siarkowy służący m.in. do wytrącania amfetaminy. Dzięki funkcjonariuszom z wydziału do walki z przestępczością narkotykową na rynek nie trafi blisko 20 kilogramów sypkiej amfetaminy. Dawidowi K. może grozić kara do 10 lat więzienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

Wszystko zaczęło się od informacji, iż młody mężczyzna podróżujący autobusem może przewozić narkotyki oraz kwas siarkowy. Kryminalni ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową z uwagi na to, że rozszczelnienie pojemnika z tą ostatnią cieczą może zagrażać zdrowiu i życiu innych pasażerów, postanowili to jak najszybciej sprawdzić. W trakcie postoju na jednym z dworców autobusowych w województwie warmińsko-mazurskim policjanci weszli do środka pojazdu. Jeden z pasażerów na widok kryminalnych zaczął się bardzo nerwowo zachowywać. Na pytanie, czy ma w swoim bagażu rzeczy, których posiadanie jest zabronione, odpowiedział, że w Warszawie znalazł pojemnik, który postanowił ze sobą zabrać.

Podczas kontroli bagażu należącego do 18-latka policjanci znaleźli plastikowy pojemnik oraz butelkę wypełnione cieczą oraz sprasowany susz roślinny. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że w większym pojemniku znajdowało się prawie 6 litrów płynnej amfetaminy, z której można przygotować 20 kg tego narkotyku o czarnorynkowej wartości około 170 tys. zł. W butelce zaś znajdował się kwas siarkowy, który służy do wytrącania amfetaminy. Przy mężczyźnie znaleziono także prawie kilogram marihuany. 18-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji.

We wtorek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej, gdzie usłyszał zarzut. 18-latek jest podejrzany o posiadanie znacznej ilości środka odurzającego, substancji psychotropowej i prekursora. Wczoraj sąd rozpatrzył wniosek prokuratury w sprawie tymczasowego aresztowania Dawida K. i podjął decyzję o trzymiesięcznym aresztowaniu młodego człowieka. Zatrzymanemu może grozić kara do 10 lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.