6 mln zł na Światowe Dni Młodzieży w… Krakowie. 500 tys. na ochronę powietrza. Budżet Warszawy 2016

Stołeczni radni uchwalili budżet Warszawy na 2016 r. Zarezerwowano w nim 6 mln zł na Światowe Dni Młodzieży, które mają miejsce… w Krakowie. Dla porównania na poprawę jakości powietrza przeznaczono 12 razy mniej.

Fot. Miasto jest Nasze

Fot. Miasto jest Nasze

Gazeta Stołeczna zapytała w ratuszu, na co zamierza przeznaczyć 6 mln zł, skoro Światowe Dni Młodzieży odbywają się w innym mieście:

„Z myślą o nich [podróżujących do Krakowa – przyp. redakcja] wydamy dwujęzyczny informator, a miejskie Centrum Myśli Jana Pawła II zorganizuje coś w rodzaju strefy kibica” – centrum spotkań, gdzie będą m.in. transmisje z Krakowa. wyjaśniał Gazecie Stołecznej Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza – „Pieniędzy potrzebujemy też na proces rekrutacji wolontariuszy i wzmocnienie obsługi muzeów, w których spodziewamy się zwiększonego ruchu, m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Warszawy”

Co ciekawe, jak zauważyło stowarzyszenie Miasto jest Nasze kwota przeznaczona na ochronę powietrza jest dwunastokrotnie mniejsza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.