6 Noc w Instytucie Lotnictwa

Impreza powraca po dwuletniej przerwie z nowymi i większymi atrakcjami. Będzie można zwiedzić nasze tunele aerodynamiczne, laboratoria badawcze; wystawione będą również współczesne i legendarne samoloty; pojawią się też bezzałogowce i inne typy maszyn. Całość imprezy będzie odbywać się na zamkniętym na co dzień terenie Instytutu, co może stanowić pewną zachętę, aby odkryć nieznane miejsca. Będzie to także świetne wydarzenie dla spotterów, ponieważ Instytut dzieli ogrodzenie z Lotniskiem F. Chopina i jest tam wspaniały widok na lądujące tam samoloty z  tarasu widokowego!

NocInstytutLotnictwa

https://www.facebook.com/events/894212203994978/

Na stronie wydarzenia czytamy:

16 października 2015 roku (piątek) odbędzie się 6. Noc w Instytucie Lotnictwa. To największa w Warszawie impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Wstęp wolny!

Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki, oraz dla tych którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk. Naszym gościom zostaną udostępnione tunele aerodynamiczne oraz nowoczesne laboratoria. Zaprezentowanych zostanie wiele atrakcji związanych z lotnictwem, nowymi technologiami oraz kosmosem.

Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia, niedostępnego na co dzień, Instytutu Lotnictwa w Warszawie!

Od godziny 17:00 do godziny 23:00 każdy będzie mógł znaleźć dla siebie coś interesującego i ciekawie spędzić czas. Odwiedzający będą mieli wyjątkową okazję nie tylko zobaczenia z bliska samolotów, śmigłowców, szybowców, ale także będą mogli wsiąść do ich kabin! Na specjalnej wystawie zostanie zaprezentowana wyjątkowo szeroka gama latających pojazdów bezzałogowych. Goście Instytutu będą mogli zobaczyć również m.in. nocne pokazy bezzałogowców, pokazy straży pożarnej oraz wspaniale oświetloną fontannę. Gratką dla spotterów będzie możliwość fotografowania z bliska lądujących i startujących samolotów z Lotniska im. F. Chopina. Swoje umiejętności będzie można poćwiczyć także na warsztatach nocnej fotografii lotniczej. Wyjątkową atrakcją tegorocznej edycji będą warsztaty rzeźbienia w lodzie – efekt finalny prac zostanie profesjonalnie podświetlony.

Jak co roku, specjalnie na tę okazję zostanie przygotowana iluminacja świetlna całego terenu.

Na wszystkich przyjaciół Instytutu Lotnictwa czekać będą niespodzianki, konkursy, gry oraz wyjątkowe atrakcje!

Czekamy na Was!

Niech noc będzie z Wami!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.