69-letni mężczyzna zginął w płomieniach podczas wypalania traw

W związku z zagrożeniem pożarowym, policjanci z Otwocka ponownie apelują o rozwagę i zachowanie szczególnej czujności. Niestety dla 69- latka wypalanie traw skończyło się śmiercią, a dla dwóch właścicieli pojazdów, którzy zaparkowali na ściernisku, które zapłonęło- skończyło się na stratach materialnych.

grass-fire-807388_1280

Fot. PIxabay

Mimo licznych apeli policji, strażaków i leśników o zachowaniu szczególnej ostrożności przy używaniu ognia, o całkowitym zakazie wypalania traw i używaniu ognia w lesie, a nawet mającym miejsce na Mazowszu zakazie wstępu do lasów, miniony weekend nie należał do spokojnych.

Jak ustalili policjanci i strażacy mimo panującej suszy, to najprawdopodobniej wypalanie traw doprowadziło do śmierci 69- letniego mieszkańca gminy Osieck. Jego ciało zostało odnalezione przez strażaków wezwanych do gaszenia płonących łąk.

Do kolejnego pożaru doszło w miniona sobotę, gdzie po wjeżdżające na wyschnięte ściernisko samochody doprowadziły najprawdopodobniej do jego zapłonu. Ogień szybko został ugaszony, lecz dwa samochody: peugeot i volkswagen zostały zniszczone.

Pamiętajmy! Co roku w pożarach wywołanych wypalaniem traw giną lub zostają ranni, podpalacze, przypadkowe osoby oraz ratownicy!!! Straty materialne bywają ogromne, a dla przyrody często nieodwracalne!!!

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.