7 kilogramów amfetaminy, 600 poracji marihuany. Policja zamknęła wytwórnię narkotyków

Zlikwidowana wytwórnia amfetaminy, przejęte znaczne ilości środków odurzających oraz zatrzymana osoba podejrzana o przestępstwa z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii to wynik ostatnich działań stołecznych policjantów. Dzięki funkcjonariuszom z wydziału do walki z przestępczością narkotykową na rynek nie trafi blisko 7 kilogramów sypkiej amfetaminy. 39-letniemu Piotrowi I., który został tymczasowo aresztowany przez sąd może grozić kara co najmniej 3 lat więzienia.

Fot. KSP

Fot. KSP

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, że w mieszkaniu na terenie Woli może mieć miejsce produkcja amfetaminy. Funkcjonariusze po ustaleniu wszystkich szczegółów w tej sprawie postanowili kolejny raz uderzyć w przestępczość narkotykową. Wspierani przez policjantów z wydziału realizacyjnego pojawili się pod adresem, gdzie mógł mieć miejsce ten nielegalny proceder.

Policjanci wylegitymowali tam 39-letniego mężczyznę. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli 3 butelki z płynną amfetaminą, odczynniki chemiczne, wypełniacze, naczynia laboratoryjne, maseczki lakiernicze oraz nagrzewnicę. Wszystko wskazywało na to, że w tym miejscu odbywa się produkcja amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli także w mieszkaniu prawie kilogram sypkiej amfetaminy oraz blisko 600 porcji marihuany.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. W prokuraturze Piotr I. usłyszał zarzuty za przerabianie znacznej ilości substancji psychotropowej. Z zabezpieczonych przez funkcjonariuszy środków można wytworzyć około 7 kilogramów gotowej do wprowadzenia sypkiej amfetaminy. Z informacji policjantów wynika, że narkotyki te miały zostać rozprowadzone w warszawskich klubach.

39-latek odpowie także za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa może mu grozić co najmniej 3 –letni pobyt w więzieniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.